Systeemleverancier Viega Nederland heeft het programma Advantix afvoeren uitgebreid met speciale afvoeren voor renovatieprojecten. Met een zeer geringe opbouwhoogte die -afhankelijk van de uitvoering- varieert van 62 t/m 67 mm, worden vlakke douchevloeren of inloopdouches nu ook mogelijk bij renovatie van badkamers.
Een vlakke douchevloer brengt niet alleen meer comfort. Met de voortschrijdende vergrijzing van de samenleving zorgt een vlakke douchevloer er ook voor dat woningen langer kunnen worden verhuurd, zonder dat aanpassingen van de douche noodzakelijk zijn. Zo'n vlakke douchevloer vereist de meeste vlakke vloerafvoeren. Daarom ontwikkelde Viega de nieuwe Advantix afvoer met een nog vlakkere basisbehuizing.
Breed inzetbaar
De douchegoot Advantix alsook de Advantix Basic kunnen met de nieuwe afvoer zowel in hoek- als rechte uitvoering uiterst vlak worden gerealiseerd. Omdat één afvoervariant voor verschillende douchegoten kan worden gebruikt, vereenvoudigt de logistiek en het voorraadbeheer voor groothandels en voorraadhoudende installateurs.
Naast de standaarduitvoering is ook een hoekvariant voor vierkante of ronde roosters leverbaar alsook een Advantix Basic totaalpakket voor vrije of wandinbouw. De afvoer wordt geleverd in vijf verschillende lengten.
De standaarduitvoering van de nieuwe afvoer heeft een hoogte van slechts 62 mm terwijl voor alle hoekafvoervarianten kan worden volstaan met een hoogte van 66 mm; voor de serie Advantix Basic douchegoten is 67 mm hoogte vereist. De afvoercapaciteit van de nieuwe Advantix vlakke afvoeren varieert, afhankelijk van de uitvoering, van 0,4 tot 0,5 l/s. Dit kan nog worden verhoogd door verschillende inbouwmogelijkheden, bijvoorbeeld door toepassing van een afvoerbuis DN40.
Optimale hydrauliek en hygiëne
Vanzelfsprekend biedt de nieuwe afvoer betrouwbaar bescherming tegen onaangename luchtjes. Hiertoe voorziet de afvoer in een waterstuwhoogte van 25 mm. De hydraulisch doordachte constructie van de Advantix basisbehuizing garandeert bovendien een zeer goede terugstroom-beveiliging, waardoor onder alle omstandigheden de benodigde waterslothoogte behouden blijft.
De nieuwe Advantix-afvoeren zijn als gevolg van de slimme hydrauliek zelfreinigend: die stromingswegen zijn zo ontwikkeld dat het afgevoerde water al het vuil, waaronder ook haren, meeneemt. Desondanks blijft de afvoerleiding goed toegankelijk voor een 6,4 mm spiraal.
Viega - Advantix1.jpg: Vlakke douchevloeren zijn ook de trend bij renovaties. De nieuwe Advantix afvoeren overtuigen daarbij door hun geringe hoogte.
300 dpi, RGB, jpg
Viega - Advantix2.jpg: Ideaal voor renovatie: de nieuwe Advantix afvoeren met een opbouwhoogte tussen 62 en 67 mm.
300 dpi, RGB, jpg